به وب سایت کلینیک پوست و مو و زیبایی ماهان خوش آمدید.

لیزر های لاغری

بیشتر افراد دارای اضافه وزن پس از اینکه مدت ها به طور پراکنده از رژیم های غذایی و ورزش برای کاهش وزن خود کمک می گیرند، اما باز موفق به از بین بردن توده های انباشته شده چربی در ناحیه کمر، شکم و ران خود نمی شوند. این افراد پس از امتحان کردن این روش ها و ناامید شدن از آنها به روش های لاغری با استفاده از لیزر روی می آورند، اما آنها نمی دانند که آیا واقعا می شود برای لاغر شدن از میانبرهایی همچون روش های کاهش چربی با استفاده از لیزر مانند کویتیشن، لیپولیزر، کرایو لیپولیزر و لیپوماتیک بهره گرفت و آیا اصولا این روش ها جایگزین مناسبی برای کاهش وزن از طریق رژیم غذایی و ورزش خواهد بود؟

اشتباهی که بسیاری از این افراد در گرایش به این روش ها مرتکب می شوند، آن است که کاهش چربی با کمک لیزر را روشی برای کاهش وزن در نظر می گیرند ؛ این درحالی است که این روش ها صرفا برای درمان چربی های محدود ناحیه شکم، پهلو، باسن و ران ها مناسب است.

تاثیر لیزر درمانی در کاهش وزن

لیزر بیشتر در زمینه کاهش سایز موثر است و تاثیری در کاهش وزن ندارد. همچنین افرادی که دارای وزن های بسیار بالا هستند، ابتدا باید از روش های جراحی مربوط به کاهش وزن کمک بگیرند و در ادامه از لیزر برای از بین بردن باقی مانده چربی ها استفاده کنند. از لیزر می توان در کنار دیگر روش ها برای لاغری موضعی استفاده کرد، افزود:کاهش وزن فقط با رژیم مناسب و ورزش و فعالیت بدنی کافی محقق می شود، اما در ادامه می توان از لیزر به عنوان روشی کمکی برای مصرف چربی ها به عنوان منابع انرژی انباشته شده موضعی بهره گرفت.

با بهره گیری از لیزر کم توان محل لاغری تعیین می شود و با لیزر، چربی های داخل سلولی آزاد می شوند ؛ در ادامه بیمار باید با انجام فعالیت های مناسب بدنی چربی ها را دفع کند. استفاده از لیزر کم توان در مطب ها قابل انجام است و با چند جلسه می توان به نتیجه مورد نظر رسید.